Produkty impra®lan wodnych dopasowane są zarówno do drewna jak i do technologicznych procesów przemysłowej produkcji. Produkty spełniają wysokie wymagania: w produkcji okien, płotów, balkonów czy fasad. Zapewniają wysoką jakość końcową produktu. Nasi eksperci zapewniają fachową obsługę. Klienci mają dostęp do całego impra®-Know-how, np. do naszej wiedzy dotyczącej impregnacji drewna nieorganicznymi związkami. Łączymy ochronę i dekorację drewna w długoterminowych rozwiązaniach dla klienta.
Obsługa Serwisowa na miejscu
Cały nasz zespół sprzedaży, technicy oraz pracownicy działu rozwoju troszczą się wspólnie z klientami o jakość oraz wynik optyczny końcowego produktu.
Gotowość dostaw
Własną produkcją oraz licznymi punktami logistycznymi zapewniamy szybką i terminową dostawę naszych produktów.
Serwis
Nasi eksperci służą zawsze poradą i pomocą, zarówno w zakładach klienta jak i na budowach.
Zastosowanie
- impra®lan to specjalny system produktów dopasowanych do drewna.
- impra®lan oferuje szeroki program produktów dla różnorodnych zastosowań.
- impra®lan łaczy optykę i ochronę , między innymi poprzez nasze Know-how o biocydach.
Procesy aplikacji
Airless- Natrysk
Airless to proces rozpylania bez powietrza, gdzie materiał w przeciwieństwie do rozpylania powietrzem (Airmix) rozpylany jest poprzez samo ciśnienie materiału. Materiał poddawany jest ciśnieniu poprzez elektryczne lub pneumatyczne pompy i naciska materiał mocą 250 bar przez dysze. Tam materiał jest rozpraszany w strumień natryskowy.
Airmix-Natrysk
Airmix to proces rozpylania z udziałem powietrza dostarczanego przez skośne dysze. Gwarantuje to spokojny, stabilny strumień i równomierne naniesienie powłoki. Wymagane jest niskie ciśnienie.
Polewanie
Ekonomiczny, oszczędzający materiał proces aplikacji dla gruntowania oraz aplikacji międzypowłokowej. W specjalnych urządzeniach z zamkniętym obiegiem zapewniającym transport elementów drewnianych proces przebiega bardzo wydajnie i zapewnia oszczędność materiału.
Zanurzeniowo
Szczególnie ekonomiczny, prawie pozbawiony strat materiału, odbywający się w wannach zanurzeniowych proces dla gruntowania oraz aplikacji międzypowłokowej. Ręczne podawanie elementów drewnianych.
Vakumat
Proces próżniowego nakładania powłok dla elementów profilowanych i powierzchni płaskich. W szczelnie zamkniętym ze wszystkich stron pojemniku aplikowana jest farba w dużej ilości. Poprzez wytworzenie próżni jest ona wysysana . Poprzez zmianę siły wysysania możliwe jest stosowanie różnych rodzajów powłok i nakładanie warstwy różnej grubości. W jednym cyklu możliwe jest nakładanie powłok segmentowych i na całej powierzchni. Proces pozwala uzyskać wysokiej jakości powierzchnie. Zależnie od systemów lakierów osiąga się grubość powłoki od 10 do 200 µ/m². Wydajność produkcji jest bardzo duża.
Pędzel/Malowanie
Prosta forma ochrony i dekoracji, stosowana głównie przez rzemieślników. Na skalę przemysłową , ze względu na koszty i czasochłonność stosowana w szczególnych przypadkach przy dużych elementach, np. dla tarcicy lub do dodatkowej ochrony świeżo przetartych miejsc. Dla osiągnięcia odpowiedniej grubości powłoki, należy często stosować kilka warstw.
ESTA
Natrysk w polu elektrostatycznym metodami Airmix lub Airless. Metoda ta bazuje na ruchu rozpylonych cząsteczek po liniach sił pola magnetycznego, które powstaje pomiędzy końcówką pistoletu a uziemionymi malowanymi elementami. Poprzez związek efektu przyciągania i przyspieszenia cząsteczek lakieru można znacząco polepszyć jakość nałożonej powłoki. Przy idealnych warunkach stopień nałożenia powłoki może wynosić do 90 %. Zaletą tej metody są bardzo małe straty materiału lakierniczego, wysoka wydajność i równomierna warstwa wykończeniowa.